Kajaki polietylenowe - idealne na wypożyczenia!

Największą  zaletą polietylenów jest ich praktyczna niezniszczalność co daje gwarancję braku uszkodzeń podczas spływu. Dzięki technologii PE są też bardzo lekkie i zwrotne. Dodatkowo dzięki profilowanym siedziskom są zdecydowanie wygodniejsze niż kajaki tradycyjne.

Prijon CRUIZER II -  Nasza nowość!

Prijon to Mercedes wśród kajaków - najlepsze materiały i dopracowane konstrukcje to od lat znak firmowy Prijona. Dwuosobowy Cruiser to jeden z najbardziej udanych modeli turystycznych tej marki.  Cruiser to stabilny i bezpieczny kajak - na tle konkurencji wyróżnia się bardzo dużymi kokpitami oraz wygodnymi siedzeniami z regulowanymi oparciami.

Bardzo dobra manewrowość tego kajaka to cecha, która pozwoli w pełni wykorzystać jego możliwości na krętych rzekach, również przez początkujących kajakarzy. Dno Cruisera to tzw. ''płytkie V'' - kształt, który charakteryzuje największa wtórna stabilność poprzeczna. Takie dno czyni ten kajak naprawdę bardzo stabilnym, a lekko zarysowany kil pomaga początkującym wodniakom utrzymać kierunek płynięcia.

Wymiary: długość: 470 cm. szerokość: 69 cm., waga: 34 kg, długość kokpitu:  110 cm.

Ładowność: 240 kg.

Pojemność komór bagażowych: tył 110 l. z przodu przestrzeń bagażowa ładowana od środka kajaka - ok 80l.

Wyposażenie dodatkowe: Ergonomiczne siedzenia z regulowanymi oparciami. Dwie siatki bagażowe na pokładzie. Uniwersalne podnóżki typu ''zęby piły''. Komora bagażowa na rufie. Uchwyty na dziobie i rufie.

Uwagi: zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy.

Polecamy na: jeziora, małe i średnie rzeki.

 

DAG Biwok

 

 

Opis

Profesjonalny kajak wyprawowy dla wymagających zawodowców i średnio zaawansowanych kajakarzy. Dużo szybszy od modeli typowo turystycznych typu vista czy pro tour.  Główne zalety to doskonałe właściwości nautyczne, wygodne siedzenia, hermetyczne komory bagażowe z przodu i z tyłu, pełne olinowanie. Niskie kokpity zapewniają doskonałe czucie kajaka i mimo większych rozmiarów Biwoka zapewniają mu przewagę nad kajakami turystycznymi przy pokonywaniu przeszkód na trasie spływu- zarówno przepływanie pod nisko zwalonymi drzewami jak i po pniach drzew jest zdecydowanie łatwiejsze i szybkie.  Polecamy szczególnie na wielodniowe wyprawy.

Wymiary: długość: 530 cm. szerokość: 67 cm., waga: 34 kg, wymiary kokpitu: długość 78 cm, szerokość 45 cm,

Ładowność: 270 kg.

Pojemność komór bagażowych: przód 80 l., tył 100 l.

Wyposażenie dodatkowe: hermetyczne luki bagażowe, gumowe pokrywy luku, siatki transportowe, olinowanie, mocowanie beczek za tylnym kokpitem

Uwagi: dla zaawansowanych i średnio zaawansowanych kajakarzy o wzroście do 185 cm i wadze do 90 kg.

Polecamy na: jeziora, średnie i duże rzeki.

Do tego modelu posiadamy fartuchy.

 

Perception Vista

Opis:
Największy i najbardziej pakowny z popularnych turystycznych polietylenów. Dobrze wyposażony i komfortowy. Posiada bardzo wygodne regulowane fotele z miękką wyściółką i uchwytem na napoje, regulowane podnóżki, mapnik. Kajak posiada 2 otwarte komory-dziobową i rufową ładowane od środka kajaka. Komorę rufową można wygodnie załadować dzięki możliwości przesunięcia siedzenia.

Wymiary: długość: 485 cm. szerokość: 82 cm., waga: 37 kg.

Ładowność: 300 kg.

Polecamy na: jeziora, średnie i duże rzeki.

Uwagi: Polecamy nowe fartuchy do Vist - bardzo wygodne i świetne na deszcz.

Nowy DAG Pro Tour 470


Opis:
Uniwersalny i solidny kajak turystyczny z bardzo dobrym wyposażeniem. Posiada wygodne fotele ze składanymi oparciami, regulowane podnóżki i mapnik a także hermetyczny luk bagażowy. Dzięki podwyższonym burtom i dodatkowemu fotelikowi dla dzieci znakomicie nadaje się na spływy rodzinne. Kajak jest bardzo pakowny-posiada otwartą komorę dziobową i hermetyczną komorę rufową ładowaną od góry o pojemności 90 litrów.

Wymiary: długość: 470 cm. szerokość: 78 cm., waga: 38 kg. wysokość burty 41 cm.

Ładowność: 290 kg.

Polecamy na: małe i średnie rzeki, jeziora

DAG Pro Tour 470

Opis:
Zdecydowanie najlżejszy z 2-osobowych kajaków turystycznych. Niecałe 30 kg. wagi sprawia, że jest to wyśmienity kajak na wszystkie spływy, na których musimy liczyć sie z przenoskami kajaków czy też przeciąganiem ich nad zwalonymi w wodę drzewami. Kajak dość pakowny ze względu na otwartą komorę dziobową, 90 litrowy ładowany od góry luk bagażowy a także wiele miejsca pod burtami. Ze względu na niskie podparcie pod placy siedzenie nie jest tak wygodne jak w nowszej wersji pro toura czy innych kajakach z siedzeniami fotelowymi.

Wymiary: długość: 470 cm. szerokość: 78 cm., waga: 30 kg.

Ładowność: 250 kg.

Polecamy na: szczególnie małe i średnie "zwałkowe" rzeki z dużą ilością przenosek

KAJAKI POLIETYLENOWE 1-OSOBOWE:

Traper

 

Opis

Duża i  bardzo wygodna jedynka dla każdego. Komfortowe siedzenie, dużo miejsca na bagaże i wysoka stabilność to główne zalety tego kajaka. Bardzo przydatny jest tez wysoki i obszerny kokpit-ułatwia wysiadanie z kajaka na przeszkodach. Kajak posiada płaskie dno dzięki czemu łatwo prześlizguje się po przeszkodach a twardy polietylen jest odporny na kamieniste dna rzek.

Wymiary: długość: 385 cm. szerokość: 68 cm., wymiary kokpitu: długość 94 cm, szerokość 54 cm

Waga: 19 kg.

Ładowność: 250 kg.

Pojemność komór bagażowych: tył - komora hermetyczna 80 l., przód - komora hermetyczna 50 l. lub przestrzeń otwarta /proszę pytać przy rezerwacji/

Wyposażenie dodatkowe: hermetyczne luki bagażowe (1 lub2), gumowe pokrywy luku, siatki transportowe, olinowanie,

Uwagi: waga kajakarza do 120 kg.

Polecamy na: jeziora, średnie i duże rzeki.

 

Aqua solo

Opis

Świetny kajak dla miłośników mniejszych i rzadziej uczęszczanych rzek, gdzie czasem trzeba przebijać się przez krzaki i zwalone drzewa. Kajak jest rasową nizinną jedynką o zacięciu górskim - można nim poskakać po drzewach, spłynąć jaz a jeśli trzeba zarzucić sobie na ramie i przejść kawałek brzegiem. Duży kokpit sprawia, że kajak jest bezpieczny-w razie wywrotki można łatwo opuścić jednostkę. Jak na taką małą jedynkę jest niezwykle stabilny i w odróżnieniu od typowych górskich jedynek jest szybki na jeziorach i nie wymaga pływania w fartuchu. Kajak jest także bardzo pakowny.

Wymiary: długość: 330 cm. szerokość: 70 cm., wymiary kokpitu: długość 93 cm, szerokość 50 cm

Waga: 19 kg.

Pojemność komór bagażowych: tylna komora hermetyczna o pojemności 90 l.,możliwość załadunku części dziobowej od środka kajaka

Uwagi: dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych , waga kajakarza do 120 kg.

Polecamy na: małe i średnie rzeki

Sistema 313

Opis

Kajak turystyczny o zacięciu górskim, znakomity na małe rzeczki z dużą ilością przeszkód. W pływaniu nieco bardziej wymagający od Aqua solo, ale też lepiej radzący sobie z przeskakiwaniem po drzewach. Stabilny, nie wymaga pływania w fartuchu, lekki i pakowny.

Wymiary: długość: 313 cm. szerokość: 62 cm., wymiary kokpitu: długość 77 cm, szerokość 42 cm

Waga: 18 kg.

Pojemność komór bagażowych: możliwość załadunku części dziobowej i rufowej od środka kajaka.

Uwagi: dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych , waga kajakarza do 100 kg.

Polecamy na: małe i średnie rzeki.

KANADYJKI POLIETYLENOWE

 

Apache 16

Opis:

Dla szukających maksymalnej przestrzeni ładunkowej. Starsza siostra Apache 15 - taka sama konstrukcja, większe wymiary, przy praktycznie tej samej wadze! Doskonały model na każdą  wyprawę.

Wymiary: długość: 495 cm. szerokość: 94 cm., maksymalne obciążenie 399 kg

Waga: 37 kg.

Uwagi: dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych

Polecamy na: średnie i duże rzeki

Apache 15

 

Opis:

 Taka sama konstrukcja co Apache 16, mniejsze wymiary.  Doskonały model na każdą  wyprawę.

Wymiary: długość: 450 cm. szerokość: 94 cm., maksymalne obciążenie 399 kg

Waga: 36  kg.

Uwagi: dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych

Polecamy na: małe, średnie i duże rzeki

Riviera 

Opis:

Bardzo wytrzymała i wygodna kajnadyjka! Nadaje się zarówno na 1-dniowy wypad jak i na długą wyprawę dla 2, 3 a nawet 4 osób.Jej wymiary i niskie zanurzenie sprawiają, że sprawdza się nawet na małych i płytkich rzekach.

Wymiary: długość: 464 cm. szerokość: 90 cm., maksymalne obciążenie 260 kg

Waga: 43 kg.

Uwagi: dla początkujących i zaawansowanych

Polecamy na: małe i średnie rzeki.

Tradycyjne kajaki i kanadyjki poliestrowe

Kajaki z mat szklanych wciąż mają swoich zwolenników, którzy cenią je za bardzo dobre właściwości nautyczne i duże możliwości załadunkowe.

Kajak turystyczny MATI

Opis: uniwersalny i wytrzymały kajak turystyczny z jednym ładowanym od góry bryzgoszczelnym lukiem bagażowym i otwartą przestrzenią dziobową umożliwiającą załadunek nawet dużego plecaka. Wygodne wlaminowane siedziska, dwie warstwy laminatu plus super wytrzymała nowoczesna mata rowingowa. Wytrzymała podłoga i płaskie dno kajaka umożliwia pokonywanie płytkich odcinków i jest niezbędna przy rzekach z dużą ilością powalonych drzew. Na dziobie zamontowane są specjalne osłony, które wytrzymują zderzenie kajaka z kamieniem lub drzewem.

Wymiary: długość 495 cm, szerokość 85 cm, wysokość 40cm, waga ok. 40 kg.

Kajak turystyczny MEDYCYNA

Opis: Dla tradycjonalistów. Solidne i bardzo pakowne kajaki-dzięki otwartym przestrzeniom dziobowym i rufowym można zapakować nawet dwa duże plecaki i wiele innych rzeczy.

Wymiary: długość 495 cm, szerokość 85 cm, wysokość 40cm, waga ok. 45 kg.

Kanadyjka 3-osobowa


Opis: Kanadyjka z mat szklanych i rowingowych o tradycyjnym indiańskim kształcie przeznaczona zarówno do pływania rekreacyjnego jak i na wielodniowe wyprawy, dzięki dużej powierzchni wnętrza umożliwia transport znacznej ilości bagażu-doskonała również do spływów rodzinnych z małymi dziećmi.

Wymiary: długość: 470 cm, szerokość: 90 cm, waga: 32 kg

Ładowność: 350 kg