Nasze bazy

KORYTNICA

Stara Korytnica  - baza kajakowa i pole namiotowe nad samą rzeką. Dojazd z głównej drogi Szczecin - Bydgoszcz (nr 10), jadąc od strony Bydgoszczy należy skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem na Starą Korytnicę, zaraz za charakterystycznym betonowym pomnikiem dwóch mieczy poświęconym zdobyciu Wału Pomorskiego.

W Starej  Korytnicy  należy przejechać praktycznie przez całą wioskę, pod koniec po prawej stronie będzie duży stalowy krzyż naprzeciwko którego skręcamy w lewo pod kątem 45 st., z drogi widać zawieszony żółty kajak. Wjeżdżamy na posesję i po 30 m. jesteśmy na parkingu.

 

DRAWA

Rzepowo - nasza baza nad Drawą niedaleko Czaplinka znajduje się blisko pola biwakowego i agroturystyki. Jest to znakomite miejsce do rozpoczęcia spływu Drawą (omijamy niebezpieczne jez. Drawskie na którym często mocno wieje). Rzepowo leży 5 km. od głównej trasy Czaplinek -Stargard Szczeciński (droga nr 20). Jadąc od strony Czaplinka należy skręcić w prawo w miejscowości Siemczyno (jest drogowskaz "Rzepowo 5 km"). Dojazd od tej strony jest bardzo dobry, drogą asfaltową, nie radzimy natomiast próbować dojeżdżać od strony Cieszyna, Warniłęgu czy Worowa czyli od strony Połczyna - można się pogóbić + drogi są tam kiepskie).

 

Rzepowo - dojazd do bazy (Rzepowo 5)

Wjeżdżając do Rzepowa należy zwolnić i uważać na zaczynającą się tu drogę brukową. Po prawej stronie mijamy pole biwakowe a 100 m. dalej przed mostem po lewej stronie jest już nasza baza.

 

PIŁAWA

Łubowo camping Borneo - najlepsze miejsce do rozpoczęcia spływu Piławą. Startując tutaj możemy zwiedzić ciekawe i krystalicznie czyste jez. Lubicko Wielkie i nie musimy płynąć przez bardzo długie jez. Komorze na którym tworzy się często niebezpieczna fala. Nasza baza znajduje się na terenie dużego pola namiotowego. Wypożyczając u nas kajaki można zostawić auta na bezpiecznym parkingu w przystępnej cenie.

Plan dojazdu do Łubowa

Łubowo znajduje się na głównej trasie pomiędzy Szczecinkiem a Czaplinkiem (droga nr 20).

 

 

Łubowo - dojazd do bazy

Jadąc od strony Szczecinka pod koniec wioski skręcamy w prawo  zgodnie ze wskazaniem tabliczki "Do punktu czerpania wody". Po ok. 200m po prawej stronie widać już duży pomost i pole namiotowe.

 

 

DOBRZYCA

Machliny - baza na początku szlaku Dobrzycy na terenie pola namiotowego, parking na czas spływu. Machliny znajdują się na głównej trasie z Wałcza na Kołobrzeg (droga nr 163).

UWAGA - ze względu na niski poziom wody spływ Dobrzycą można rozpocząć dopiero od Nowej Wsi w związku z tym baza w Machlinach jest nieczynna do odwołania - kajaki na Dobrzycę wozimy z bazy na Korytnicy.

W samych Machlinach należy skręcić w prawo (jadąc od strony Wałcza) zaraz za zajazdem Machliny i po 20 m ponownie skręcić w prawo i wjechać na teren gospodarstwa ( adres Machliny 43)

Łupawa

Jasień - letnia baza kajakowa -  pole biwakowe i możliwość zostawienia aut na czas spływu. Kajaki na Łupawę przywozimy z innych baz i  wypożyczamy przy min. 7 dniach wypożyczenia i min. 6 szt. kajaków.

Słupia

Gowidlino - początek szlaku Słupi. Baza nad samym jeziorem Gowidlińskim, na miejscu pole namiotowe, agroturystyka i parking - możliwość zostawienia aut na czas spływu. Kajaki na Słupie przywozimy z innych baz i  wypożyczamy przy min. 7 dniach wypożyczenia i min. 6 szt. kajaków.